איך בכלל בוחרים מסיכה אפריקאית לבית?

הגלריה לאומנות שבטית מסבירה איך בוחרים מסיכה אפריקאית לבית?

באומנות כמו באומנות, כמעט הכל אפשרי. גם אצלנו בגלריה לאומנות ותרבות שבטית, ישנם לקוחות רבים המגיעים אלינו לאחר שיטוט בקטלוג הוירטואלי של הגלריה ומבקשים קצת הכוונה אישית. ובשביל זה אנחנו פה. אז החלטנו לתת כמה נקודות חשובות למחשבה בבואכם להחליט איזה פסל אפריקאי למכירה תרצו לקנות אצלנו ואיזה מסיכה אפריקאית תתאים לחלל הביתי שלכם.

מוכנים? מתחילים!

קבלו 3 טיפים ראשוניים על איך לגשת אל מלאכת הבחירה:

1 – מהי האווירה הנוכחית בחדר ומה היינו רוצים להרגיש?

ראשית עלינו לחשוב מה האווירה הנוכחית של הבית שלנו ולאיזה עיצוב פנים אנחנו שואפים. איזה אוירה נרצה שתהיה, האם אנחנו רוצים לשנות את המצב הקיים או לחזק ולהוסיף לו?

למשל, ליצירת תחושת רוגע ושלווה הסגנון והאלמנטים שנחבר בינהם צריכים להיות כאלה שבני הבית תופסים כאלמנטים מרגיעים ונעימים. כאלה שיוצרים אמירה אישית, ומתאימים להגדרה שלכם את עצמכם. למשל, חובבי מוזיקה עשויים להתחבר לכלי הנגינה האפריקאים המוצעים באתר שלנו ובגלריה לאומנות ותרבות שבטית וכוללים כלי נגינה יחודיים, כלי הנגינה בגלריה שלנו מיוחדים במינם. הם עשויים מגליל ארוך מעץ המחורץ ומקושט לכל אורכו. באחד מהם למשל, מפוסלת בראש הגליל דמות רוקדת של ספק אשה ספק גבר עם חיוך רחב. עיגול מעץ קשור בחוט לאחת מרגליה של הדמות הרוקדת והנגן מעביר במקצב קבוע את עיגול העץ לאורך הגליל המחורץ. בגלריה ישנם שישה כלי נגינה כאשר כל אחד ואחד ייחודי ומפוסל בצורה שונה במקצת מהשאר.

בחדר השינה, למשל, אפשר לחוש אוירה של אינטימיות ואהבה וכדי לחזק אותה ניתן לבחור פסל שעוסק בזוגיות ובכוח האיחוד של גבר ואישה ובחיים החדשים שהוא מביא כמו בפסל "פריון האישה" מטנזניה, שהיא למעשה מסכת גוף אופיינית המסמלת פריון. הטבור מודגש ובולט ומסביבו מגולפים שלושה עיגולים גדולים. שני עיטורים מפוספסים מגולפים אנכית נמתחים מהטבור כלפי מעלה. השדיים והפטמות מגולפים בדייקנות ומעליהם נמתחים העיטורים המפוספסים האנכיים כלפי מעלה.

2 – לאומנות האפריקאית קצב משלה ונוכחות בלתי מתפשרת

נרצה לבחור פסל אפריקאי או מסיכה אפריקאית שיהיו קבועים וישתלבו עם קצב החיים שלנו, עם אופי הבית שלנו, עם העיצוב הקיים ועם התקציב שלנו. הרי לא נשנה את כל הבית מסביב לפסל אחד, נכון? הדרך לבחירת אומנות ומסיכות אפריקאיות לבית מתחילה כמובן ברצון להחיות חדר או חלל מסוים לבית. הרצון שלנו לעצב באופן שמוסיף חיים ואוירה חדשה יוביל אותנו לעיצוב נכון וחי, ואותו תמצאו בשפע בפריטי הסטיילינג בגלריה לאומנות ותרבות שבטית. אם כך, נבחר את הפריט הייחודי הנכון שישתלב מספיק טוב בתוך החלל הקיים – אפילו יתאים לצבעיו של הסלון למשל, ועם זאת נמצא את המיקום הנכון שיאפשר לו לבלוט מספיק ולקבל את הפינה הראויה שלו בתוך החלל הקיים. הפסלים האפריקאים שלנו מספרים סיפור ואינם פריט עיצובי מסחרי.

תנו לאומנות האפריקאית את הכבוד הראוי לה במיקום נכון ובהתאמה לחלל הקיים, והיא תשיב לכם בקסם שיהדהד בכל רחבי הבית.

3 – פסל או מסיכה? או אולי כלי נגינה

לעיתים נדמה ללקוחות שלנו, מעצבי פנים, סטייליסטים או פשוט משוגעים לעיצוב, שיש מרחב בחירה רב מדי. ומה בכלל כל אחד מהפסלים והמסכות מסמל? אז נלך רגע צעד אחד אחורה. ברוב המקרים נרצה לבחור פסל אפריקאי או מסיכה אפריקאית שיתאימו לחלל קיים ומעוצב. לכן נדרשת תשומת לב מיוחדת להתאמת הפריט וסוג היצירה לחלל. לסטיילינג הקיים., לעיצוב התאורה, למקור האור, לחלון ולקרני השמש הנכנסות דרכו. היכן הן פוגעות? האם יש לנו קירות בבית המוארים באופן טבעי וכמו "מבקשים" פריט ייחודי שיתלה עליהם? אם כן נחפש מסיכה אפריקאית למכירה. האם ישנן נישות נמוכות בחלל הבית שמזמינות העמדת פסל אפריקאי מלא במשמעויות ומסתורין? תנו לבית שלכם לענות על השאלות הללו עבורכם.

אתר הבית של הגלריה לאומנות ותרבות שבטית הוא מקום מצוין להתחיל בו.

אצלנו בקטלוג תוכלו לראות גלריה של פסלים אפריקאים למכירה ומסיכות אפריקאיות למכירה, כלי נגינה ופרטי אומנות יחודיים אחרים.

ניתן ללמוד ולראות את הסגנונות השונים של כל שבט וכל אומן, את הדגשים והכוונות של כל פסל אפריקאי ושל כל מסיכה אפריקאית למכירה.

כך נוכל לדמיין יחד אתכם את אופי הפריט עליו אתם חולמים, כזה שיאיר לכם את הבית ויביא אליכם עולמות רחוקים רחוקים.

לפרטים ומידע נוסף צרו קשר באתר: כאן

או חייגו בטלפון: 055-923-0022

תפריט נגישות