דרכן של היצירות לגלריה

והנה אינפורמציה חשובה על הדרך של היצירות מאפריקה לגלריה שלנו

עולם האמנות היום פתוח וחובק את כל עבודות האמנות שנוצרות בעולם. בעלי גלריות מניו יורק, מסין, מצרפת או מקייפטאון מגיעים לישראל או לכל מקום אחר בעולם, נפגשים עם האמנים המקומיים קונים מהם את יצירותיהם ומציגים אותן בגלריות ברחבי העולם. כך גם באפריקה. בעלי גלריות וגם אני נפגשים עם אמני השבט המקומיים וקונים מהם את יצירותיהם המרהיבות.

מסורת השבט ושמירה על אנונימיות

חשוב להבהיר שבניגוד לאמנים בעולם המערבי, אמנים אפריקאים אינם חותמים את שמם על היצירות אלא רק את שם השבט ולכן הם נשארים אנונימיים. הדבר נובע מההבדל היסודי בתפיסה האמנותית בין העולם המערבי לזה השבטי: האמן המערבי מביע את עצמו, את תחושותיו ואת לבטיו דרך מעשה האמנות והיצירה שלו, ואילו האמן השבטי איננו מביע את עצמו אלא משקף באמנות שלו את המסורת של השבט, את האמונות ואת היחסים החברתיים שבתוך השבט.

לא מזכרת של תיירים

בעלי הגלריות קונים מהאמנים האפריקאים את יצירותיהם המרהיבות ומציגים אותן בגלריות שברחבי העולם. וכך אוהבי האמנות יכולים ליהנות וגם לרכוש אמנות מכל העולם מבלי להגיע פיזית לאמנים עצמם. עבודות האמנות המוצגות בגלריה שלנו הן לא מזכרות לתיירים ששווין מועט וגם לא עבודות טקסטיל אלא עבודות אמנות שעיקרן פסלים ומסכות מגולפים בעץ העומדות בכל סטנדרט אמנותי. עבודות האמנות האפריקאיות שלנו מגולפות בדייקנות מעשה ידי אמן, מרגשות ביופיין ונמצאות בהישג יד להנאה וגם לרכישה לקהל הרחב.

תפריט נגישות