איך מבדילים בין אמנות אפריקאית אותנטית לבין זיופים?

הנה כמה טיפים חשובים שיאפשרו לכם לדעת כמעט בוודאות האם לפניכם יצירה אותנטית או זיוף:

1 – בפסל ובמסכה המזויפים הצורה עצמה איננה שלמה ופרטי היצירה אינם מפוסלים בדייקנות.

  • ליצירה חסר הגימור המושלם
  • אם הפסל והמסכה אינם אותנטיים פעמים רבות מוסיפים הזייפנים אלמנטים מיותרים כגון צבע, איפור, וקישוטים שאינם שייכים כדי למשוך את שימת לב התיירים

אבל בעיקר מרגישים!

מרגישים שליצירה חסר הכוח, הנוכחות והאיכות הנוצרת משילוב של כל המרכיבים האסטטיים היוצרים את ההתרגשות מהיצירה.

2 – סוג נוסף של FAKE הן "יצירות" שדווקא מפוסלות היטב

אבל הן מיוצרות בבית מלאכה תעשייתי  המעסיק בעלי מלאכה מקצועיים העושים שימוש בכלים מודרניים ויוצרים ב"סרט נע" על פי תמונות, פסלים ומסכות סטריליים  הנמכרים בחנויות למזכרות  וכדומה.

חייבים לזכור  שהאמנות האפריקאית האוטנטית קשורה באופן מוחלט לשבטים עצמם ונוצרת על ידי האמנים השבטיים כחלק ממסורת שבטית ארוכת שנים. כל פסל ומסכה שונים האחד מרעהו ולכל אמן שבטי יש את טביעת ידו הייחודית. היצירות לא נוצרות בסרט נע. ולכן אם נראה יצירות הדומות דמיון מוחלט האחת לשנייה נדע שהן מזויפות.

ישנם חיקויים העשויים בצורה מושלמת וקשה לדעת האם לפנינו יצירה אותנטית או חיקוי. המיומנות  להבחין בחיקויים מגיעה עם הזמן. ככל שאוהב האמנות נחשף ליצירות רבות יותר, מבקר בגלריות ובמוזיאונים ונפגש  ומשוחח עם מומחים כך נרכשת המיומנות ללא קושי.

היצירות האפריקאיות המחכות לכם בגלריה שלנו נבחרו במיומנות מקצועית בקפידה ובאהבה, כל פסל וכל מסכה בגלריה נוצרו למען מטרה אישית חברתית: להביא פריון, זוגיות, פרנסה, הגנה וריפוי.

מוזמנים לגלוש  באתר להכיר את היצירות, לקרוא להבין להתאהב ולשכן את היצירה שדיברה אל ליבכם בביתכם. על פי המסורת השבטית נוכחות היצירות במרחב הפרטי יוצרת "בית" המשכן את הכוח העוזר והמגן על בני הבית.

בתמונה שני כלי נגינה מהגלריה. למרות ששניהם יוצרו על ידי אותו אמן יש ביניהם הבדלים. מהם?

רוצים להתייעץ ? בשמחה – צלצלו או סמסו ל – 055-9230022  לגליה

תפריט נגישות